Náš příběh

Elektrotechnika—to je naše!

Historie naší rodinné společnosti se začala psát 5. 4. 1995, kdy nově založená firma začala vyrábět automatizační zařízení a rozvaděče pro zahraniční firmy. Založení firmy předcházela čtyřletá zahraniční praxe v různých firmách působících právě v oboru automatizační techniky.

Od začátku byl kladen veliký důraz na kvalitu provedení a maximální přizpůsobení výrobku požadavkům zákazníka. Díky této filozofii se firma postupně úspěšně rozrůstala a začala nabírat zaměstnance.

5. 4. 1995

Poté, co rozvoj technologií LED umožnil vznik plnohodnotných svítidel, přišel nápad zužitkovat léty nabyté zkušenosti mého otce, který pracoval jako projektant veřejného osvětlení a silnoproudých rozvodů. Spolu s ním vznikla v naší firmě projektová kancelář.

Zaměřili jsme se na nestandardní požadavky zákazníků s možností jim požadované svítidlo vyrobit na klíč. Tak vzniklo například svítidlo „odolné vandalismu“ nebo neoslňující svítidla veřejného osvětlení. To je přidaná hodnota, kterou je naše firma schopna nabídnout vedle klasických projektů.

Rostoucí ceny energií přinutí člověka přemýšlet nezávisle. Jeden z nejdostupnějších alternativních zdrojů energie pro každého jsou fotovoltaické a solární systémy. Přesně z těchto důvodů se naše firma stala v roce 2008 držitelem mezinárodního certifikátu SOLARTEUR. Získání certifikátu vyžadovalo absolvování půlročního mezinárodní česko-německého kurzu, který byl ukončen zkouškou v německém Lengenfeldu. Činnost firmy se tak rozšířila o projektování a realizaci alternativních zdrojů energie, převážně v oblasti úspor energií v občanské a průmyslové výstavbě. Díky tomu jsme schopni klientovi nabídnout také komplexní řešení osvětlení (osvětlení + fotovoltaika) v místech, kde není možné vyvést elektřinu, jako jsou například chaty a chalupy v odlehlých oblastech, vyhlídky a pod.

V cestě za nezávislostí se naše firma stala výhradním zástupcem německé firmy W.E.T. GmbH, která vyrábí zařízení pro úpravu a přečerpání vod. V současné době nabízí ultrafiltrační a bazénové technologie, včetně zařízení proti legionelle. Tato ekologicky nezávadná a životní prostředí nezatěžující technologie má německý certifikát kvality. Je tedy slibným nástrojem pro zmírnění problémů s nedostatkem kvalitní vody, který nás v posledních letech sužuje.

Portfolio naší společnosti, které pro klienta nabízelo tvorbu optimálního projektu elektrických, sdělovacích a zabezpečovacích rozvodů v objektu s možným propojení s kvalitním LED osvětlením a úsporou na energiích díky fotovoltaice, se v roce 2018 rozšířilo ještě o kompletní projektování elektrického vytápění budov s možností napojení na tzv. inteligentní dům.

V roce 2016 se spolupráce s německými partnery v oblasti automatizace posunula na vyšší úroveň a dala za vznik firmě Richter&Los, s.r.o., která se stala dceřinnou společností firmy Richtersteuerungstechnik GmbH.

Tentýž rok měla naše firma ještě tu čest stát u slibných začátků elektrických houpaček. Masivní dřevěné elektrické houpačky firmy Hou-Hou-peto, a.s. nás zaujaly natolik, že se naše firma stala jejich prvním dealerem.

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Petr Los, zakladatel společnosti